22.3 C
Graz
HomeSportVatreni porazom otvorili EURO

Vatreni porazom otvorili EURO

Hrvatska nogometna reprezentacija porazom je otvorila Euro 2020. Bolja je na Wembleyju bila Engleska 1-0.

Luka Modrić i Declan Rice u duelu / Foto:Hina

Englezi su igrali visoki presing kojim su Hrvatskoj otežavali iznošenje lopte te su  oduzimali teren na obrambenoj polovici Hrvatske. To je rezultiralo brojnim prilikama za Englesku na početku utakmice, a najbolju je propustio Foden u šestoj minuti.

Od sredine prvog dijela Englezi su smanjili intenzitet , pa se Hrvatska ohrabrila i preuzela kontrolu nad terenom.

Englezi su u uvodnim minutama drugog dijela pokazali dozu nesigurnosti u obrani, što Hrvatska nije uspjela kazniti.Vrsaljko je pokušao klizećim startom spriječiti gol, Livaković je dirao loptu, no Sterling je šutirao iz prevelike blizine da bi se to obranilo.

Do kraja susreta Dalićeva momčad je imala slabu inicijativu, Engleska se povukla i uspješno obranila gol prednosti te došla do sva tri boda. Obje reprezentacije će na teren idući put istrčati u petak – Hrvatska protiv Češke , te Engleska protiv Škotske. Škoti i Česi utakmicu igraju sutra.