15.5 C
Graz
HomeSportHrvatska pobjedila Maltu 3:0

Hrvatska pobjedila Maltu 3:0

Hrvatska je protiv Malte ostvarila drugu pobjedu u kvalifikacijama i izbila na vrh ljestvice.

Rijeka, 30.3.2021.- Treća utakmica H skupine Europskih kvalifikacija za plasman na SP u nogometu 2022. u Kataru: Hrvatska – Malta na stadionu Rujevica. Na fotografiji slavlje igrača Hrvatske nakon postignutog zgoditka za vodstvo 2-0. foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu

Igra, naravno, može biti puno bolja, ali rezultati su se fino poklopili, što je u biti najvažnije. Hrvatska je pobijedila Maltu, Rusija je izgubila u Slovačkoj, a Slovenija na Cipru.

Kvalifikacije se nastavljaju u rujnu, a Hrvatsku očekuju dva teška gostovanja u Rusiji i Slovačkoj, pa potom susjedski derbi sa Slovenijom na domaćem terenu.

Vatreni su nas navikli na drame, ali radije bismo izbjegli još jedno kidanje živaca. Da bi se to dogodilo, Hrvatska će morati značajno podići formu.

Izbornik Dalić dobrano je promiješao momčad, odmorio je glavne vedete i dao šansu igračima s manjom minutažom. S obzirom na to da se igralo s ne prejakom Maltom i da je to bila treća utakmica u sedam dana, Dalićev potez izgledao je logično.

Međutim, i ova utakmica je pokazala da još uvijek sve ili gotovo sve ovisi o senatorima. Bez Luke Modrića i Ivana Perišića Vatrenima teško ide i protiv ispodprosječnih reprezentacija, pogotovo kada se igra pod pritiskom.

“Čestitam dečkima na pobjedi i na prvom mjestu u grupi poslije prve tri utakmice. Imali smo 10 teških dana, mučili smo se previše, ali evo, to je prošlo i iza nas. Očekivali smo više od šest bodova, ali što je tu je”, govori Dalić

“Drugo poluvrijeme sam morao uvesti igrače koje nisam planirao… Znam da igra nije na nivou na kojem bi ja htio da bude, ali vjerujte mi da će to biti dobro.”

zvor: Gol.hr